Кондиціонери

Головною метою установки кондиціонерів в приміщеннях різного типу, являється підтримка необхідних параметрів повітря, таких як температура і вологість. Сучасне устаткування для кондиціонування, хоча і встановлюється, в першу чергу для охолодження повітря, повноцінно справляється і з його нагрівом.

Щоб не помилитися, вибираючи необхідну установку для кондиціонування, треба звернутися до фахівців. Вони підберуть необхідне устаткування, враховуючи особливості приміщення, такі як його висота, площа, мета використання, наявність устаткування, розташування вікон і необхідна потужність установки. Типи кондиціонерів підбираються індивідуально для кожного обэкта.

Сплит-системи

Таке устаткування досить затребуване. Його установка актуальна для квартир, магазинів, офісних приміщень. Сплит-системы складаються з випарного і компресорно-конденсаторного блоків. Перший монтується на внутрішній стороні будівлі, другій, – на зовнішній. Між собою вони з’єднуються мідними трубами, що мають теплоізоляційну оболонку. Враховуючи той факт, що один з блоків встановлюється поза приміщенням, робота системи практично безшумна. Сплит-системы зручні ще і тим, що вони не псують дизайнерське рішення, що дуже важливо, якщо інтер’єр вже створений і міняти нічого клієнт не бажає.

Мульти-сплит системи

Мульти-сплит системи складаються із зовнішнього блоку, до якого підключено декілька внутрішніх. Це дозволяє контролювати параметри мікроклімату в приміщеннях, які знаходяться поруч. Наприклад, таке устаткування доречно встановлювати в офісах і житлах. Монтуватися внутрішні блоки можуть на стіні або на стелі. Вони бувають касетного і канального типу.

Важливо не забувати про те, що мульти-сплит системи, що мають декілька внутрішніх блоків, працюють в автономному режимі. Тобто, вони або нагрівають, або охолоджують повітря.

Таке устаткування для кондиціонування приміщень можна встановлювати навіть в тих випадках, якщо зовнішній блок не можна монтувати на фасаді будинку.

Инверторные сплит-системи

Ціна цих систем значно вища, ніж мульти-сплит або звичайних сплит-систем. Але висока вартість виправдана функціональністю устаткування. Наприклад, обладнання може регулювати потужність охолодження в автоматичному режимі, тобто, постійно підтримувати однакові параметри температури. Така робота инверторных сплит-систем значно збільшує термін експлуатації устаткування, зменшує витрати на електроенергію.

Канальні сплит-системи

Таке устаткування ідеально підходить для будівель, в яких треба контролювати мікроклімат не в одному, а в декількох приміщеннях. При цьому, хоча канальна установка працює в режимі рециркуляції, вона може частково підмішувати свіже повітря. У комплектацію внутрішнього блоку входять спеціальні вентилятори. Вони розподіляють і забирають повітря. Однією з головних переваг канальних сплит-систем є те, що їх легко розмістити за підвісною стелею або ж монтувати в підсобному приміщенні. Звідти повітря йде по повітропроводах, а відпрацьований поступає до внутрішнього блоку. Після фільтрації, очищене повітря знову потрапляє в приміщення.

Касетні сплит-системи

За наявності підвісних стель в приміщенні, самим оптимальний варіантом буде установка касетного кондиціонера. Хоча таке устаткування у більшості випадків монтують у виробничих і громадських приміщеннях, все ж, для побутових цілей їх теж іноді використовують. Однією з переваг таких систем є їх лаконічний зовнішній вигляд, який не привертає багато уваги.

Принцип роботи устаткування досить простий: через спеціальний отвір у блоці, в нього потрапляє повітря, потім він охолоджується і подається в 4 напрямах. Тому найдоречніше встановлювати касетні сплит-системы в центрі приміщення.

Підлогово-стельові сплит-системи

Підлогово-стельові сплит-системи допомагають розв’язати проблему з кондиціонуванням приміщень, в яких немає можливості встановлювати інше устаткування. Таке буває, коли, наприклад, в приміщенні занадто великі вікна. Монтаж підлогово-стельової сплит-системы здійснюється або біля підлоги, або на стелі. У першому варіанті холодне повітря спрямоване уподовж, а теплий вниз, в другому, холодний – вгору, а теплий подається паралельно підлоги.

Колонні сплит-системи

Таке устаткування встановлюють в аеропортах, великих ресторанах, магазинах і так далі. Тобто, коли установка звичних сплит-систем неможлива. Але важливо пам’ятати про те, що розмір внутрішнього блоку досить великий. Але потужність таких установок дозволяє з легкістю справлятися з кондиціонуванням великих приміщень

Колонні сплит-системи

Таке устаткування встановлюють в аеропортах, великих ресторанах, магазинах і так далі. Тобто, коли установка звичних сплит-систем неможлива. Але важливо пам’ятати про те, що розмір внутрішнього блоку досить великий. Але потужність таких установок дозволяє з легкістю справлятися з кондиціонуванням великих приміщень.

Промислові мультизональні кондиціонери

Встановлюють такі потужні системи в тих будівлях, де одночасно треба підтримувати кліматичні умови в десятках приміщень (до 50). Полягає система з одного зовнішнього блоку і багатьох внутрішніх (залежно від кількості приміщень, але не більше 50 штук). При необхідності, замовник може підібрати тип внутрішнього блоку : настінний, підлоговий, канальний, стельовий, касетний.

Системи кондиціонування VRF і VRV дуже популярні. Вони можуть підтримувати індивідуальний мікроклімат в кожному окремому приміщенні. Щоб встановити або змінити параметри (не лише температуру, але і вологість) для внутрішніх блоків, досить скористатися центральним пультом.

Таке устаткування дозволяє економити на електроенергії, що дозволяє окупити велику вартість сплит-систем VRF і VRV.

Щоб кондиціонування приміщення здійснювалося правильно, краще звернутися по допомогу до фахівців. Професіонали, працюючі в компанії “Клівента” надають послуги з проектування, монтажу і технічного обслуговування кліматичних систем. Довірте установку системи кондиціонування фахівцям в цій області!