Вентиляція будинку або готелю

Серед сфер бізнесу, однією з найбільш швидко є готельний. Щоб він приносив прибуток, власники готелів повинні створити максимально комфортні умови для своїх клієнтів. Незалежно від того, який клас готелю, її розміри, вентиляційна система – невід’ємна частина кожного з такого роду будівель і приміщень. При цьому дуже важливо, щоб в кожному номері підтримувався індивідуальний мікроклімат, що не відчувалося зайвих запахів і шуму в номерах, а робота системи могла забезпечити цілодобове функціонування і легке обслуговування.

Фахівці компанії «Клівента» рекомендують займатися проектуванням системи вентиляції і кондиціонування в готелі ще на етапі її будівництва. Від цього безпосередньо залежить комфорт відпочиваючих в майбутньому. По завершенні всіх проектних робіт і підбору обладнання, монтажники здійснюють установку інженерних систем.

Важливо пам’ятати про те, що готель є досить складним об’єктом, так як вона може складатися їх багатьох приміщень, різних за значенням. Мова йде про номери для клієнтів, кухні, пральні, тренажерного залу і т.д. У таких приміщеннях потрібно підтримувати індивідуальні умови, тому система кондиціонування і вентиляції повинна повноцінно справлятися з покладеними на неї функціями.

Припливні вентиляційні установки

Щоб забезпечити оптимальний повітрообмін в будівлях, в тому числі і готелях, установка припливних вентиляційних систем – один з кращих способів. Принцип роботи цих установок такий:


   
 • При подачі свіжого повітря, з приміщення виводиться відпрацьований. Робота обладнання практично безшумна. Всі елементи установки розташовані в корпусі, що дозволяє убезпечити їх від впливу температур. Хоча установка складається з фільтру, калорифера, вбудованого вентилятора, звукоізолюючого матеріалу і т.д, вона має невеликі розміри.

 •  
 • З огляду на особливості приміщення, є можливість підібрати припливну установку вертикальну, універсальну або горизонтальну. Відповідно, вертикальна встановлюється на стер, а горизонтальна – на стелі.

Серед головних переваг припливних установок слід виділити такі:


   
 • Їх розміри досить компактні, монтаж здійснюється швидко і просто, відмінна функціональність і легке обслуговування;
 •  

 • Припливні установки, в більшості випадків, справляються з контролем вологості повітря і його підігрівом.


Припливні установки класифікують за принципом їх використання:


   
 • Побутові установки використовують для квартир, офісів та житлових приміщень. Їх перевагою є низька ціна, функціональність, легкий монтаж і експлуатація;

 •  
 • Для великих будівель і приміщень, в яких постійно знаходиться багато людей, використовуються промислові установки. Серед таких приміщень ресторани, магазини, готелі і т.д.

 •  
 • Існують більш складні установки, які створені на основі припливних систем. Їх функціональність значно вище, так як в комплектації присутні пристрої, що розподіляють повітря і здійснюють регулювання його подачі в приміщенні, повітрозабірні грати, шумоглушители, клапани для припливного повітря.

 •  
 • Установки з автоматичним управлінням є найскладнішими. Завдяки автоматизації, можна підключати таймер, який дозволяє контролювати параметри температури в перехідних режимах, а також є можливість контролювати потужність калорифера. Останньому, в свою чергу, якщо вона функціонує на водній основі, необхідно створювати оптимальні умови, особливо в холодну пору року, так як він може замерзнути.

Витяжні вентиляційні установки

Такі установки функціонують за простим принципом. Через витяжну установку відбувається висновок відпрацьованого повітря, який заміщається завдяки потраплянню свіжого через дверні та віконні прорізи і т.д. Головними перевагами витяжних вентиляційних установок є простота їх монтажу і можливість виведення шкідливих речовин безпосередньо там, де вони утворюються.

Припливно-витяжні вентиляційні установки

Функціонує систему так: здійснюється одночасно висновок відпрацьованого повітря і подача чистого. Це установка дозволяє знизити витрати на електроенергію, здійснюючи при цьому свої функції в повному обсязі, а також при необхідності нагрівати і охолоджувати повітря.

Припливно-витяжні вентиляційні установки дають можливість дотримуватись вимог СНіП, економити (завдяки принципу утилізації тепла). Зазвичай температура відпрацьованого повітря близько 18-25°С, а на виробництві може бути ще в 2 рази вище. Відповідно, така установка дозволяє використовувати тепло з користю, нагріваючи при цьому повітря в теплообміннику-рекуператорі, який розташований в самій припливно-витяжної установки. Тому установка такого устаткування ідеально підходить для промислових, громадських і адміністративних будівель, хоча іноді їх монтують і в житлових.

Фахівці компанії «Клівента» надають послуги з проектування, встановлення та обслуговування кліматичного обладнання. Щоб максимально збільшити термін експлуатації установки і знизити витрати на її технічне обслуговування, краще довіритися досвідченим професіоналам, які працюють в нашій компанії.