Вентиляція в приватному будинку або котеджі

Всі, хто стоїть будинок або котедж, хочуть, щоб він був, як фортеця теплим і затишним. Тому встановлюються найнадійніші двері, пластикові вікна, стіни утеплюються і т.д. Але мало хто піклується про те, щоб в будівлю потрапляв свіже повітря. На жаль, не завжди природна вентиляція дозволяє здійснювати належний повітрообмін в кожному з приміщень, тому запах в будинку або котеджі може бути затхлий. Чому таке трапляється? Давайте поговоримо про це детальніше.

Природна вентиляція

Природна вентиляція має бути присутня в кожному будинку. При цьому стояки з кухні, кімнат і сан.узла, обов’язково повинні мати вихід за межами даху. Така вентиляція, яка здійснюється природним шляхом, – найпростіший і дешевий спосіб, що дозволяє домогтися оптимальної циркуляції повітря в приміщенні. Звичайно, не завжди природної вентиляції достатньо, але навіть якщо потрібно буде встановити приточно-витяжну систему, про першу теж не варто забувати. Щоб природна вентиляція правильно виконувала свої функції, вона повинна починатися з житлових приміщень, а закінчуватися тими, де є витяжки.

Для нормальної роботи витяжної вентиляції, потрібно заздалегідь подбати про те, щоб повітря зміг проходити всі приміщення і потрапляти саме в ті, де встановлені витяжки. Якщо виникли проблеми, вирішити їх можна так:

критими кватирки і вікна в житлових приміщеннях. Також у всіх дверях повинен бути присутнім невеликий зазор в 0,5 см і переточні решітки, через які і буде циркулювати повітря. Таким чином, він буде нормально рухатися з кімнат в інші приміщення будівлі, де є витяжки, тобто, в кухню, санвузол і ванну кімнату. Цей спосіб назвати ідеальним не можна, так як він має багато недоліків.

Ще один спосіб, який дає можливість поліпшити систему природної вентиляції – встановити провітрювач в житлових приміщеннях. Таке обладнання працює цілодобово і нормалізує природний відтік повітря через витяжки. Але про зазорах в двері забувати теж не варто. Установки такої комбінації – це бюджетний варіант для заміського будинку. Але необхідно враховувати і той факт, що така система вимагає регулярних розтрат. Існують провітрювачі з нагріванням повітря і безнагревние. Звичайно, від вибору певного типу залежить і ціна експлуатації.

Щоб забезпечити нормальну вентиляцію в котеджі з мінімальні витратами, встановлюють приточно-витяжні установки з рекуперацією тепла. Незалежно від того, використовується котедж цілий рік або всього лише кілька місяців, система вентиляції повинна працювати постійно.


   
 • Залишати кватирки відкритими;
 •  

 • Купувати двері, які мають зазор 0,5 см;
 •  

 • Також важливо присутність переточні решіток, які сприяють циркуляції повітря;
 •  

 • Встановити проветриватель в житлових приміщеннях. Вони можуть бути безнагревние і з нагріванням повітря. Таке обладнання сприяє природному відтоку повітря через витяжні канали. Така система, в поєднанні з природною вентиляцією – бюджетний варіант для приватного будинку або котеджу.

З метою економії, встановлюють приточно-витяжні установки з рекуперацією тепла. Але варто пам’ятати про те, що система вентиляції повинна працювати цілий рік, навіть якщо в будинку ніхто не живе.


Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла для котеджів

Після того, як буде здійснено монтаж приточно-витяжною установки, функціонування природної вентиляції в будівлі зміниться.

Давайте детальніше поговоримо про рекуператорах. Система з рекуперацією тепла, дає можливість заощадити на експлуатації обладнання, але при цьому ще й нормалізувати вентиляцію в приміщеннях. Така система дозволяє подавати в приміщення, незалежно від пори року, тепле повітря.

Рекуператори, основою яких є целюлоза, більше підходять для житлових приміщень. Вони володіють хорошим ККД, а також зберігають вологість, а цей параметр дуже важливий в холодну пору року. Припливно-витяжна система установка монтується виключно житлових приміщень. У всіх інших, таких як санвузол, кухня, ванна кімната, повинна бути тільки витяжка, але відпрацьоване повітря буде виводитися вже не природним шляхом.

Така система вентиляція є збалансованою, так як в приміщення потрапляє така ж кількість повітря, яке і виводиться. Відповідно, виникає проблема з витяжною вентиляцією. Але вирішити її можливо, лише встановивши проветриватель в комбінації з припливно-витяжною системою, який буде нагнітати повітря для здійснення природної вентиляції. Таким чином, всі неприємні запахи з нежитлових приміщень будуть виходити природним шляхом.

Бувають випадки, коли потрібна установка спеціальних вентиляторів в витяжні канали нежитлових приміщень. Вони мають зворотні клапани і включаються при необхідності.Система вентиляції для котеджу

У котеджах часто є не тільки житлові приміщення, а й технічні. У них потрібно теж здійснювати вентиляцію. Наприклад, в кімнаті, де розташований камін, слід підтримувати процес горіння, в приміщеннях, де є басейн – стежити за параметрами вологості і т.д. Тому, щоб запобігти проблемам з вентиляцією в котеджі, краще відразу звернутися до професіоналів.

Вентиляція котельної

Найчастіше, для опалення приватних будинків та котеджів використовуються газові котли. Щоб вентиляція в приміщенні, де він встановлений, відповідала всім вимогам, потрібно:


   
 • Зробити природну витяжку на дах;
 •  

 • Провести окрему витяжку від котла;
 •  

 • Стежити за природним припливом повітря з вулиці. Але використовувати для цього будь-яке обладнання немає необхідності.Установка вентиляції

Монтаж припливно-витяжної вентиляції допомагає вирішити власникові котеджу або заміського будинку ряд завдань. Наприклад, контроль повітрообміну буде проводитися в автоматичному режимі. Досить тільки встановити необхідні параметри. До того ж, всі параметри мікроклімату будуть відповідати вимогам господаря будівлі. Така система легка в експлуатації і досить вигідна.

Під час функціонування системи, весь припливне повітря проходить очистку, нагрівається або охолоджується водяним або електричним елементом рекуператора, виводиться відпрацьоване повітря і волога.

Коли краще встановлювати систему вентиляції

Звичайно, вигідніше за все встановлювати вентиляційну систему ще під час будівництва, так як можна заздалегідь підготувати місце для венткамера, яка спрощує обслуговування обладнання в подальшому.

Але, фахівці компанії «Клівента» надають послуги з проектування, встановлення та технічного обслуговування систем вентиляції і в готових приміщеннях, незалежно від їх складності. Довірте цю нелегку справу фахівцям, які виконають всю роботу якісно і в установлений строк.