Повітряне опалювання

Для того, щоб зменшити витрати, рекомендується встановлювати систему автономного опалювання теплим повітрям в приміщеннях різного типу. Вибраний тип установки, принцип роботи яких обгрунтований на теплогенераторах, залежить від потреб приміщення. Тобто, залежно від вимог, підбирається те або інше устаткування, яке зможе обігрівати повітря в потрібній кількості. Повітряне опалювання часто встановлюють саме у великих приміщеннях, наприклад, автомийнях, торгових центрах, готелях і так далі

Головні переваги такого устаткування

 1. Економічно вигідно, оскільки нагрів повітря відбувається безпосередньо в приміщенні. Автономна система опалювання повітрям має високий ККД, оскільки паливо спалюється безпосередньо, без участі проміжного теплоносія. Якщо нагрівачі з рекуперацією мають ККД від 92 до 96то системи прямого нагріву досягають 100Для економії, часто встановлюються оптимальні параметри для неробочого часу і, завдяки автоматиці, система підтримувати кліматичні умови упродовж цього періоду.
 2. Екологічність. Припливна вентиляція на підприємствах не завжди повноцінно функціонує. Системи прямого нагріву або теплогенераторы, примушують краще працювати припливну систему, тим самим, покращуючи загальні мікрокліматичні показники в приміщенні, що сприяє збільшенню ефективності працівників.
 3. 3. Невелика інерційність. Що система повітряного опалювання почала працювати, досить всього пари хвилин. Це дозволяє нагрівати велике приміщення за декілька годин, за рахунок значного обороту повітря. При цьому якщо є необхідність змінити температуру в приміщенні, це можна зробити дуже швидко.
 4. Відсутність проміжного теплоносія. З цього виходить, що в змісті системи водяного опалювання, котельни, систем водопідготовки, просто немає необхідності. Важливо ще і те, що водяне опалювання не завжди можна встановлювати у великих приміщеннях, а повітряне опалювання дозволяє понизити витрати не лише під час установки, але й експлуатації.
 5. Автоматизація. Система повітряного опалювання функціонує практично в автоматичному режимі. Відповідно, шукати досвідчених фахівців для обслуговування устаткування не треба. Система працює в тому режимі, який був встановлений і виробляє необхідну кількість тепла в автоматичному режимі.
 6. Низькі витрати. Приміщення з великою площею можна швидко опалити, використовуючи теплогенераторы. При цьому установка устаткування коштує не так вже і дорого.

Підбір устаткування

Тільки досвідчені фахівці можуть підібрати відповідне устаткування, яке зможе здійснити автоматизацію повітряного опалювання. Системи можуть бути централізовані і децентрализованные, з частковою або повною рекуперацією, а також виключно з нагрівом припливного повітря. Враховуючи усю різноманітність систем повітряного опалювання, фахівці компанії “Клівента” підбирають оптимальний варіант, з урахуванням усіх вимог клієнта і особливостей приміщення.

Під час підбору системи, фахівці компанії керуються такими принципами:

 • Існують системи, які здатні опалити лише невеликі приміщення, оскільки вони мають невеликий повітрообмін (До < 0,5.1). Сумарна теплова потужність теплогенераторов повинна відповідати кількості тепла, яке здатне компенсувати тепловтрати. Враховуючи невелику вентиляцію, краще вибирати системи, робота яких грунтована на теплогенераторах непрямого нагріву. Вони можуть бути з частковою або повною рекуперацією повітря в приміщенні. Важливо ще і те, що вентиляція може бути або природною, або підмішуватися чисте повітря, яке рециркулює. При такому варіанті, необхідно збільшувати потужність нагрівача, оскільки треба компенсувати те тепло, яке витрачається на обігрів припливного повітря.

Основою такої системи опалювання може бути або підлоговий, або настінний теплогенератор. Їх монтаж можна здійснювати безпосередньо в тому приміщенні, яке опалюватиметься. Але якщо це реалізувати не можна, то устаткування встановлюють у венткамері, а тепле повітря потрапляє через повітропроводи. Оскільки більшість систем працюють впродовж дня в режимі часткової рециркуляції, щоб зменшити витрати на електроенергію, можна перемикати устаткування на роботу з повною рециркуляцією в неробочий час. Для цього слід відключити деякі теплогенератори.

 • Системи опалювання для приміщень з великим повітрообміном. Приміщення з великою площею потребують регулярного подання чистого повітря (До > 2). Враховуючи масштаби, для нагріву повітря, що поступає, треба набагато більше тепла, ніж для компенсації тепловтрат. Тому, фахівці компанії “Клівента” радять поєднувати повітряне опалювання і припливну вентиляцію. Реалізувати таке рішення можна шляхом використання газових змішувачів воздухонагревателей або ж теплогенераторов з рекуперацією. Щоб розрахувати теплову потужність нагрівачів, необхідно приплюсувати енергію, потрібну на нагрів повітря, що поступає, і тепло, яке слід отримати, щоб замістити тепловтрати. При використанні систем прямого нагріву, нагрівається усе припливне повітря. У робочий час устаткування контролює температуру припливного повітря, параметри якого можуть варіюватися в діапазоні від 16 до 35°С. Після завершення робочого дня, можна встановити черговий режим, який триматиме температуру приблизно від 2 до 5°С. Також є можливість перекласти режим роботи теплогенераторов на повну рециркуляцію.

Враховуючи потужність нагрівачів в установках централізованого типу, таке устаткування вимагає самих менших витрат.

 • Комбіновані системи. Такі системи опалювання підходять для тих приміщень, в яких кількість тепла і підігрівання повітря, що поступає, упродовж усього дня може значно мінятися. Установка комбінованих систем не вимагає великих витрат. Комбіновані системи краще розділяти з припливною вентиляцією. Робота такого устаткування грунтується на рекуперативних теплогенераторах або на системах прямого нагріву. Припливна система нагріває повітря до 25-40°З, тому вона ще і підігріває приміщення. Ціна систем прямого нагріву значно нижча, ніж тих, які грунтовані на рекуперативних теплогенераторах. До того ж, можна одночасно встановити і водяне опалювання, яке надалі використовуватиметься, але в черговому режимі.

Різні комбінації устаткування залежно від типу воздухонагревателей, дає можливість опалити приміщення і вирішити одночасно завдання в припливній вентиляції.

Руфтоп (дахові кондиціонери)

Щоб забезпечити необхідне опалювання великих складських приміщень, часто використовуються руфтопи (дахові кондиціонери). Їх робота грунтована на газовому нагріві.

Монтаж руфтопа здійснюється на даху будівлі або на рамних конструкціях. Тому для установки устаткування не треба шукати додаткове місце в приміщенні. Дахові кондиціонери дозволяють забезпечити належне опалювання, вентиляцію і кондиціонування великого приміщення. Серед найпопулярніших руфтопов виділяються системи європейського і американського виробництва.

Облаштування руфтопа

Дахові кондиціонери складаються з моноблочного агрегату автономного типу. У корпусі розташовані: холодильна машина, конденсатор і випарник, а також вентилятори для них, пристрій, що реагує на подання холодагенту, фланці для під’єднування припливного і витяжного повітропроводів, секція непрямого газового нагріву, прилади, які регулюють продуктивність холоду і тепла, а також автоматика і автоматичний захист.

Після того, як буде підібрано устаткування необхідної комплектації, можна встановити оптимальні параметри, які забезпечать оптимальні кліматичні умови у великій будівлі.

Враховуючи той факт, що даховий кондиціонер виконуєеться у вигляді моноблочного агрегату, його установка і технічне обслуговування не вимагає багато часу. Добитися належного розподілу повітря теж дуже просто, оскільки виведення забрудненого і подання чистого повітря здійснюється по повітропроводах. При установці такого устаткування, не варто хвилюватися про те, що воно зіпсує інтер’єр приміщення, оскільки помітні будуть тільки повітряні грати.

Система опалювання з використанням руфтопов може грунтуватися шляхом установки теплового насосу, ТЭНа або газовій секції. Звернувшись в компанію “Кливента”, кожен клієнт може отримати рекомендації по установці того або іншого устаткування, з урахуванням особливих вимог приміщення. Фреонова секція охолодження, встановлена в крышном кондиціонері, дозволяє йому виконувати функцію кондиціонування.

Серед головних переваг дахових кондиціонерів варто відмітити:

 • Їх надійність;
 • Економічність, оскільки водяні системи такої ж потужності споживають більше газу на 30-45 – Легкий і швидкий монтаж;
 • Існує можливість одночасно встановити декілька систем;
 • Під час роботи устаткування не створює багато шуму.

Робота руфтопов безпосередньо залежить від професіоналізму майстрів, які їх встановлюють і обслуговують. Тому, щоб не платити двічі, краще відразу витратитися на майстрів своєї справи. Компанія “Кливента” надає послуги з підбору оптимального устаткування для повітряного опалювання, його установці і технічному обслуговуванню. Забезпечте безперебійну роботу системи повітряного опалювання – звернетеся до досвідчених професіоналів, працюючих в компанії Клівента.