Проектування вентиляції і кондиціонування

Проектирование вентиляции и кондиционирования

Компанія «Клівента» вже на протязі 10 років працює в сфері проектування, установки і технічного обслуговування кліматичних систем. Фахівці компанії готові надати послуги з:

 1. Проектуванню систем кондиціонування (VRF, VRV, чиллер-фанкойл, побутових, а також промислових установок);
 2. Складання проектів для вентиляційних систем: центрального і децінтралізованного кондиціонування, а також припливно-витяжних установок;
 3. Проектуванню, встановлення та підключення холодильних систем, а також холодильних установок оборотного водопостачання;
 4. Проектуванню та встановлення обладнання для диспетчеризації та автоматизації кліматичних установок;
 5. Складання проектів для протидимного захисту приміщення;
 6. Проектуванню систем осушення і зволоження.

Вартість цих послуг безпосередньо залежить від розмірів приміщення, а також його особливостей.

Проектний відділ компанії «Клівента» працює з такими об’єктами:

 1. Приватні приміщення. Компанія «Клівента» працюють не тільки з великими об’єктами, але і з квартирами, котеджами і іншими житловими приміщеннями.
 2. Комерційні та громадські будівлі. Під час складання проекту для великих будівель, до яких є конкретні вимоги, багаторічний досвід фахівців компанії відіграє важливу роль. Правильно скласти проект для лікарень, адміністративних будівель, офісних приміщень, готелів і т.д., не так просто, але наші співробітники – професіонали, які здатні вирішити будь-які завдання.
 3. Будівлі спеціального призначення та промислові об’єкти. Фахівці компанії «Клівента» неодноразово працювали на таких об’єктах. Фабрики, склади, заводи і т.д., вимагають спеціальних кліматичних умов, тому проектування систем – найважливіший етап для створення оптимального мікроклімату в подальшому.

Наші переваги

Компанія «Клівента» оперативно готує всю документацію, яка безпосередньо стосується проекту, в зазначений термін. Фахівці цінують довіру, тому проводять розрахунки ретельно, приділяючи максимум уваги навіть дрібницям. До того ж, досвідчені проектувальники нашої компанії шукають способи заощадити, просто правильно підібравши обладнання, яке буде відповідати всім вимогам. Професіоналізм співробітників дає можливість створювати комбінації з систем обладнання, які можуть одночасно працювати, не заважаючи при цьому один одному.

Важливість правильного проектування інженерних кліматичних систем

Створення проектної документації – один з важливих етапів споруди кліматичних систем. Хоча багато людей вважають, що найважчою роботою є установка обладнання, саме від правильності проектування залежить ціна всій установки, її характеристики, правильність монтажу, зручність в експлуатації і надійність. Будь-яка помилка чревата виправленнями неполадок фахівцями і витратами клієнта.

Щоб проектувальники могли почати роботу за проектом, їм потрібна така інформація:

 1. Призначення приміщення;
 2. Його розміри, детальний план та виконавчі креслення;
 3. Деталізація всіх особливостей приміщення, його дизайну і технологічних рішень;
 4. Технічні умови.

У процесі складання проекту, фахівці компанії «Клівента» враховують всі особливості приміщення, які стосуються до норм протипожежної безпеки

Проектувальники фірми мають великий досвід роботи в цій сфері, тому, використовуючи ще й спеціальне програмне забезпечення, можуть підібрати найбільш підходящу кліматичну систему, з урахуванням особливостей приміщення, бюджет клієнта, функціональність і т.д.

Від того, на скільки якісно буде складено проект, залежить функціональність кліматичних систем після їх установки. Тому не варто довіряти рядовим компаніям, що працюють в цій сфері 1-2 роки. Настільки складною справою повинні займатися виключно професіонали.

Етапи проектування систем кондиціонування і вентиляції

Складання проекту для конкретного об’єкта завжди складається з 4 етапів:

1. Заміри і розрахунки.

На цьому етапі проектувальники проводять аналіз інформації, яку отримали від клієнта. Йдеться про план будівлі, для промислових приміщень потрібен технологічний процес, а також технічне завдання, яке готує сам клієнт.

Спочатку складаються таблиці повітрообміну з урахуванням його кратності для приміщень. Далі, маючи розрахункову інформацію, можна підбирати обладнання, яке буде відповідати вимогам, які надав клієнт.
Також розраховується повітрообмін в приміщенні і аеродинаміка мережі систем вентиляції.

2. Вибір обладнання.

Інформація, отримана на першому етапі, дозволяє провести аналіз параметрів, які стосуються якості повітря і навантаження на систему. З огляду на отримані результати, фахівці компанії, надають техніко-економічне обґрунтування вибору типу системи. Для правильного вибору обладнання, потрібно отримати інформацію про:

 • Габарити, вазі, потужності і продуктивності установки;
 • Типе і кількості елементів (центральних і автономних);
 • Послідовності монтажу системи

Така детальна інформація дає можливість визначити, яка система зможе виконувати всі поставлені завдання (комбінована, припливна або витяжна), а також її тип (загально обмінна або місцева). Після всіх вищеописаних дій, фахівці можуть приступати до складання технічної моделі проекту, а також кошторису.

3. План-схеми і креслення.

Наступний етап – підготовка пояснювальної записки і підготовка схеми проекту. Тобто, вказується детальний розташування всього устаткування, з якої складається система вентиляції. За допомогою спеціальних програм, створюються креслення. На цьому етапі визначаються технічні характеристики, що стосуються площі об’єкта, в якому і буде встановлюватися система, включаючи попередню трасування мережі.

Співробітники компанії, під час складання проекту, приділяють увагу всім особливостям не тільки приміщення, а й будівлі. Таким чином складається загальний план, що дозволяє отримати інформацію про розташування елементів системи, а також створюється аксонометрична схема розводки мереж трубопроводів і повітроводів. У документації, яку отримує клієнт, є рекомендації, що стосуються розташування воздухоканалов, повітрообміну і специфіки пристроїв і матеріалів, які будуть використовуватися в подальшому.

4. Узгодження

Останній етап – узгодження документації з контролюючими службами, адже важливо, щоб система відповідала не тільки вимогам клієнта, а й вимогам СЕС, пожежної служби і т.д. Із замовником в обов’язковому порядку обумовлюються терміни виконання замовлення і різні уточнюючі нюанси. Уже після затвердження документації, потрібно ще оформити такі документи:

 • Скласти таблиці із зазначенням температурних параметрів, а також швидкості повітря в зоні, де будуть співробітники;
 • Всі документи, які впливають на правильність установки устаткування і його пусконакладке (плани, креслення, інструкції і т.д.);
 • Деталізація інформації про матеріали і аксесуарах, які будуть використовуватися під час установки системи вентиляції;
 • Договір, який свідчить про надання послуг зі складання проекту, монтажу й технічному обслуговуванню системи вентиляції

Після монтажу всього обладнання, фахівці компанії «Клівента» консультують з питань експлуатації та обслуговування обладнання.

Співробітники компанії «Клівента» надають послуги з проектування, встановлення та подальшому обслуговуванні, а також ремонтних роботах будь-кліматичної техніки. Так як від досвідченості фахівців залежить термін експлуатації обладнання, краще довірити цю справу професіоналам, які працюють в компанії «Клівента».