Системи вентиляції повітря від Cliventa

Головне завдання системи вентиляції – подання повітря в приміщення. Цей процес може бути природним, або ж механічним, тобто, за допомогою спеціального устаткування. Вентиляція потрібна для того, щоб задовольнити усі потреби людей, що знаходяться в приміщенні, а також підтримати технологічний процес. Вона допомагає створити хороший мікроклімат, комфорт тим, хто працює у будівлі.

Якщо приплив свіжого повітря занадто малий, люди страждають від нестачі кисню, що позначається на стані здоров’я, настрої, зниженні працездатності, а також роботі імунітету. Регулярно очищати повітря необхідно ще і тому, що шкідливі домішки, які виділяють усі будівельні матеріали, предмети інтер’єру і тому подібне, з часом накопичуються і негативно впливають на самопочуття усіх, хто знаходиться в приміщенні, особливо на протязі тривалого часу.

Налагодити повітрообмін може тільки система вентиляції, яка регулярно оновлюватиме повітря. Існує 2 способи, по яких повітря потрапляє в приміщення:

  • Природний повітрообмін;
  • Механічний повітрообмін.

Природний повітрообмін

Таким повітрообміном керують сили природи. Йдеться про вітер, різниці температур в приміщенні і на вулиці, тиску повітря. Щоб цей процес проходив краще, можна встановити витяжні канали вентиляції. Через них виходить відпрацьоване повітря. Більшість людей помічали, що такі канали є в сан.вузлах, на кухні і у ванні. Завдяки природній тязі, яку створюють дефлектори, розміщені на даху будівлі, відпрацьоване повітря виходить. Відповідно, заміщення свіжим повітрям відбувається через віконні і дверні щілини.

Сучасні пластикові вікна не дають можливості проникати свіжому повітрю в приміщення, тому одним їх способів природної вентиляції можна назвати звичайне провітрювання. Бувають ситуації, коли через вентиляцію поступають пил, неприємні запахи. Фахівці називають це явище ефектом переверненої тяги. Щоб розв’язати цю проблему, необхідно встановити вентилятори у витяжному каналі. Вони дають можливість направити відпрацьоване повітря у витяжні канали.

Механічний повітрообмін

Як вже писалося вище, процес механічної вентиляції здійснюється з використанням устаткування. Воно допомагає замістити відпрацьоване повітря свіжим. При цьому механічний повітрообмін не залежить від зовнішніх факторів.

Механічна вентиляція дає можливість підтримувати оптимальні параметри мікроклімату в приміщенні : фільтрувати повітря, осушувати воно, охолоджувати і нагрівати.

Під час будівництва, часто вирішують питання про об’єднання природної і механічної вентиляції. Але фахівці компанії “Кливента” радять підбирати оптимальну систему вентиляції для конкретного об’єкту, оскільки для різних приміщень існують окремі вимоги СНіП.

Існує 2 види механічної вентиляції : локальна і загальнообмінна.

Перша призначена для роботи на обмеженій площі, а друга – для усього приміщення. Тому в житлах використовують саме загальнообмінну вентиляцію

Типи вентиляційних систем

Існує 3 види систем вентиляції :

  • Витяжна;
  • Припливна;
  • Припливно-витяжна.

Різниця між ними полягає в процесі створення тиску, який потрібний для повітрообміну.

При будівництві великих будівель, часто використовують припливні системи, які здійснюють подання повітря в приміщення, його фільтрацію, нагрівання, охолодження і осушення.

При установці в приміщенні пластикових вікон, а також використанні сучасних будівельних матеріалів, вступ повітря дуже обмежується. Відповідно, розв’язати проблему з повітрообміном може спеціальне устаткування, а точніше, припливно-витяжна система. Вона дає можливість вивести відпрацьоване повітря і подати свіжий одночасно.

Фахівці компанії “Кливента” радять звертати увагу на функціонал приміщення. Наприклад, в дитячій кімнаті потрібний добрий повітрообмін, який може забезпечити припливна система. У сан.вузлі вимагається видаляти неприємні запахи, відповідно, потрібна витяжна система. Також слід враховувати те, наскільки можлива циркуляція між довколишніми приміщеннями.

Параметри системи вентиляції для житлових приміщень

Вибираючи систему вентиляції, треба орієнтуватися на її функціонал, адже вона повинна створювати мікроклімат, що відповідає певним вимогам. Для кожних видів приміщень існують особливі норми і вимоги. Також важливо враховувати і наявність джерел забруднення, архітектурні особливості будівлі і тому подібне

До головних характеристик повітрообміну відноситься його об’єм, а також кратність. Для приміщень, де мешкають люди, існують такі вимоги до вентиляції:

Тип приміщення Об’єм и кратність повітрообміну
Вітальня, спальня, дитяча Не менше 30 м3/год
Бібліотек От ½-1 м3/год
Кухня з електрично плитою Не менее 60 м3/год
Кухня з двохконфорочною газовою плитою Не меньше 60 м3/год
Кухня з з чотирьохкомфорочною газовою плитою Не меньше 90 м3/год
Ванная кімната, туалет 25 м3 в год
Кладова 1,5 м3/год
Спортивний зал Не менше 80 м3/год на одну людину

Комплектація системи вентиляції

Фахівці компанії “Кливента” рекомендують своїм клієнтам встановлювати виключно якісні вентиляційні системи. Їх комплектація може бути різною, до того ж, різноманітність устаткування від світових виробників дозволяє підібрати систему, яка відповідатиме усім вимогам.

Є можливість замінити велике устаткування компактними пристроями, які ні чим не поступаються своєю функціональністю. Наприклад, триступінчата система очищення дасть можливість ретельно відфільтрувати повітря, видалити з нього усі токсичні речовини, а також неприємні запахи. Компактні моделі не псують зовнішній вигляд будівлі, тому дизайнерське рішення буде дотримано. Такі системи не вимагають установки повітропроводів, навісних стель і вентиляційної коробки. Монтаж устаткування може здійснюватися навіть після завершення усіх ремонтних робіт. Тому, щоб прийняти правильне рішення, краще проконсультуватися з досвідченими фахівцями компанії Клівента.

Вартість реалізації проекту системи вентиляції

Не варто економити на якості виконання робіт по проектуванню і установці вентиляційного устаткування.

Щоб упізнати приблизну вартість послуг професіоналів, необхідно дати можливість інженерам компанії “Кливента” ознайомитися з планом будівлі. Склавши міні-проект, вони зможуть встановити цінові рамки. Після обговорення усіх нюансів, інженери виїжджають на об’єкт і створюють конкретний план-проект, після чого можуть оголосити остаточну вартість вентиляційної системи для будівлі або приміщення.

Хочете, щоб усі роботи були виконані на вищому рівні? Звертайтеся в компанію “Кливента”, яка готова взятися навіть за найважчі об’єкти