Вентиляція в басейні

Щорічно, все більше розважальних центрів встановлюють басейни. Відповідно, щоб в приміщенні, в якому він розташовується, створити оптимальні кліматичні умови для нормального перебування там відвідувачів, необхідно правильно підібрати систему вентиляції. Якщо цього не зробити, на стінах буде утворюватися конденсат, їх обробка буде псуватися, а конструкції з металу будуть піддаватися корозії. Навіть якщо в приміщенні буде оптимальна температура 26ºС, а вологість становитиме 50%, всього лише з 1 м2 виділяється за годину близько 220 г вологи. Тому установка вентиляції – важливий нюанс, який допомагає підтримувати приміщення в нормальному стані, придатному для експлуатації.

З огляду на індивідуальні особливості приміщення з басейном, його теплові потоки і вологість, проектується окрема вентиляційна система.

Система вентиляції встановлюється для того, щоб:


     
  • Контролювати повітрообмін в приміщенні, де розташований басейн;
  •  

  • Підтримувати оптимальної вологості;
  •  

  • Створювати хороші температурні показники повітря.

Давайте поговоримо про те, які методи використовуються при установці вентиляційних систем в приміщеннях з басейном.

Басейни для спорту і вдома

Для приміщень з великим басейном, рекомендується встановлювати систему вентиляції, що має функцію осушення повітря. Так як це модульні конструкції, підібрати оптимальне обладнання для приміщення з басейном досить просто.

Особливість приміщень з великим басейном ще і в тому, що для підтримки нормальних кліматичних параметрів потрібно вибирати систему, яка має секції нагріву і охолодження, осушення та фільтрації повітря з рекуперацією тепла. Ці секції повинні бути встановлені в спеціальній вентиляційній камері. Автоматизація такого устаткування і наявність спеціальних датчиків, дають можливість підтримувати мікроклімат в встановлених рамках.

Розміри вентиляційних систем такого типу мають великі розміри, тому їх встановлювати потрібно в окремих технічних кімнатах. Щоб обладнання могло повноцінно функціонувати, необхідна система повітроводів. Для відомості навантаження на систему, застосовуються складальні установки. Таким чином, немає необхідності витрачати зайві гроші на опалення приміщення. Так як в такій системі вентиляції є функція охолодження повітря, встановлювати окремо кондиціонери теж не потрібно.

Вище описані лише кілька видом вентиляційних систем, які часто використовуються в приміщеннях з басейном. Але для кожного об’єкта потрібно підбирати індивідуальний набір обладнання. Фахівці компанії «Клівента» надають послуги з проектування, встановлення та технічного обслуговування вентиляційних систем в приміщеннях з басейном. Наші професіонали готові підібрати оптимальне інженерно-технічне рішення для кожного з об’єктів, з урахуванням всіх вимог.

Приточная і витяжна системи

Бувають випадки, коли встановлюють окремо приточную і витяжну вентиляцію. Вони ідентичні з тими, які монтують в житлових приміщеннях, тільки повинні мати автоматичну функцію контролю вологості.

Припливна установка складається з повітрозабірного пристрої з клапаном (він не пропускає холодних повітря в приміщення), вентилятора, фільтра і нагрівача, які очищають і нагрівають припливне повітря відповідно.

Витяжна вентиляція складається їх вентилятора, який дозволяє вивести весь відпрацьований повітря через витяжні канали.

Припливно-витяжна система вентиляції

Необхідний повітрообмін в такому типі приміщень, залежить від пори року, так як вміст вологи зовнішнього повітря і всередині будівлі протягом цих періодів змінюється. Тому, в зимовий час потрібно подавати менше повітря, ніж в літній період. Фахівці компанії «Клівента» радять використовувати змінну рециркуляцию. Таким чином, можна позбутися від надлишків вологи, контролюючи подачу повітря.

Правильний розподіл повітря – головна умова для нормальної роботи системи вентиляції. Вологе повітря піднімається вгору, а сухий, відповідно опускається вниз. Вологий виводитися з верхньої зони. Напрямок припливного повітря повинна бути уздовж вікон і стін. Таки чином, конденсат буде утворюватися, а також є можливість контролювати температуру в приміщенні.

У тих випадках, коли покрівля зроблена зі скла, повітря потрібно направляти вздовж нього, а видалення повинно відбуватися з противоположенной боку від припливу.

Припливно-витяжна система вентиляції з осушувачами повітря

Таке обладнання більш дороге, але воно все одно вигідніше, ніж установка окремо осушувачів, так як дозволяє зменшити витрати на електроенергію. Встановлюються осушувачі рівномірно по всьому приміщенню. Вони можуть бути двох видів: настінні чи прихованого монтажу. Їх функціонування дуже просте: вологе повітря потрапляє в осушувачі, конденсат виводиться через дренажну систему в каналізаційну систему, а в приміщення потрапляє вже повітря з низькою вологістю.

Завдяки осушувач, можна забезпечити нормальну вентиляцію, позбавити приміщення від зайвих запахів, організувати подачу свіжого повітря, так як вони функціонують лише на рециркуляцію. Саме з цієї причини, рекомендується встановлювати осушувачі разом з приточно-витяжною вентиляцією.

Так як енерговитрати такої вентиляційної схеми невеликі, її можна реалізовувати і в приватних будинках, тобто, в тих приміщеннях, де розташований басейн.