Вентиляція в офісі

Від того, на скільки комфортні умови в офісі, безпосередньо залежить ефективність роботи його співробітників. Тому більшість роботодавців встановлюють вентиляційні системи в офісних приміщеннях, щоб забезпечити оптимальні кліматичні параметри. Особливо важливий мікроклімат для людей, робота яких пов’язана з розумовою працею. Якщо температура повітря в приміщенні вище 26 °С, робота співробітників стає менш ефективною. Недолік свіжого повітря, висока вологість і температура повітря роблять перебування в офісному приміщенні просто нестерпним.

Важливо!
З огляду на те, що в офісі зазвичай знаходиться досить багато людей, система вентиляції для таких приміщень повинна бути більш потужною, ніж в житлових. Головні завдання, які повинна виконувати вентиляційна система – це нейтралізація надлишкового тепла, видалення відпрацьованого повітря, заміщення його чистим.

Складаючи проект, співробітники компанії «Клівента» враховують такі особливості:

 • Передбачувана кількість співробітників, які будуть перебувати в приміщенні;
 • Розміри приміщення;
 • Наявність техніки, яка може виробляти тепло;
 • Наявність або відсутність промислових приміщень поруч з офісом.

Якщо офіс невеликий, досить встановити приточную установка, таку як Breezart або Колібрі, а також один або кілька простих кондиціонерів.

В офісних приміщеннях середнього розміру потрібна більш потужна вентиляційна система. Тому раціонально буде встановити мультизональний кондиціонер або мульти спліт-систему в комбінації з припливної або припливно-витяжної установкою, що має охолоджувачі.

У великих офісах потрібно встановлювати потужні сістеми¸ наприклад, центрального кондиціонування. Можна також встановити приточно-витяжну систему з кондиціонуванням типу «Chiller-fanсoil».

Норма повітрообміну для офісу

Тип приміщення Обсяг замінного повітря на 1 людину
Кабінет 60 м3/год
Кімната для перемовин 40 м3/год
Конференц зал 30 м3/год
Коридор, вестибюль 11 м3/год
Санвузол 75 м3/год
Кімната для паління 100 м3/год

Вентиляція офісу, приточно-витяжна система вентиляції

Ця система складається їх витяжною і припливної установки. Перша дозволяє витягати забруднене повітря з приміщення. Припливна частина системи вентиляції, набирає повітря з вулиці, фільтрує його, потім запускає в приміщення, використовуючи для цього повітроводи. У тих місцях, звідки походить подача повітря, встановлюють дифузори або спеціальні решітки, які направляють повітряний потік. До того ж, ця частина установки може ще нагрівати, охолоджувати і сушити повітря.

Припливно-витяжна вентиляційна система дозволяє контролювати повітряні потоки в приміщенні. При необхідності можна змінювати функції роботи системи, вказуючи конкретну продуктивність для кожного приміщення. Наприклад, це дуже важливо, якщо в будинку є курилка, з якої не можна допустити виходу диму в коридор або інші сусідні приміщення.

Організація припливно-витяжної вентиляції офісу

Складати проект для вентиляційної системи якісно можуть тільки фахівці, адже ця робота вимагає уважності до деталей. Наприклад, при наявності «курилок» і сан.узлов, для них необхідно встановлювати окрему систему вентиляції, яка не матиме відношення до основної. Щоб мінімізувати витрати на опалення, рекомендується встановлювати рекуператори. Якщо для побутових приміщень зручніше ручне управління установкою, то для офісів краще використовувати автоматику.

Нормальне «дихання» для офісу

Щоб вентиляційна система підтримувала оптимальні параметри мікроклімату в приміщенні, інженери повинні врахувати багато чинників, які впливають на вибір обладнання. Наприклад, важливо звернути увагу на нюанси планування і площі приміщення, кількість передбачуваних співробітників, технічні та економічні можливості, а також наявність техніки, яка виробляє тепло і вимоги СНіП.

Для кожного з приміщень, які є в офісі, потрібно правильно розрахувати необхідний повітрообмін.

Тип приміщення Розраховується температура Величина кратності повітрообміну
Приплив Витяжка
службові приміщення: кабінети, офіси, кімнати, конференц-зали площею понад 35м2 18 Згідно розрахунку по асиміляції тепло і влагоізбитка
службові приміщення: кабінети, офіси, кімнати, конференц-зали площею менше 35м2 18 3,5 2,8
приміщення приймальних при кабінетах і офісах 18 3,0 2,4

Важливо пам’ятати і про інші нормах, таких як:

 • Мінімальна кількість повітря, який потрібно одній людині (60м3);
 • Нюанси подачі повітря, так як він повинен йти безпосередньо до адміністративного приміщення;
 • Коли площа адміністративного приміщення не більше 35 м 2 , видалення повітря може відбуватися шляхом його виведення в загальне, припустимо в коридор. Коли площа становить більше 35 м2, видаляти повітря потрібно безпосередньо з приміщення;
 • Установка витяжної вентиляції природного типу допустима лише в будівлях поверховістю менше 3, в якому працює не більше 300 співробітників;
 • Централізована рециркуляція повітря недопустима в офісних, службових приміщеннях;
 • У конференц-залах потрібно встановлювати окрему вентиляційну систему механічного пробудження.

Офісне устаткування

 • Моноблочні припливні установки;
 • Індивідуальні припливні установки;
 • Індивідуальні припливно-витяжні установки;
 • Канальні припливні установки;
 • Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла;
 • Складальні системи вентиляції;
 • Вентиляція на базі канального кондиціонера.

Звичайно, кожна з цих установок має як плюси, так і мінуси. Тому необхідно звертатися до професіоналів, які правильно спроектують і встановлять обладнання, адже потрібно враховувати конфігурацію і простір конкретного об’єкта.

Вентиляція конференц-залів і кімнат переговорів

В одну групу об’єднують системи вентиляції в конференц-залах, а також актових і виставкових. Але перший варіант має відмінності, так як установка працює тільки в тому випадку, якщо в приміщенні хтось знаходиться. Коли воно пустує, система зводить до мінімуму свою роботу. Функціонувати вентиляційна система в конференц-залах повинна безшумно. А повітрообмін здійснюється зверху вниз або зверху-вниз-вгору.

Щоб правильно підібрати обладнання, фахівці компанії «Клівента» на етапі проектування враховують площу приміщення, його особливості, максимальне завантаження залу, наявність приладів, що виділяють тепло і т.д. Щоб забезпечити економію на опаленні і кондиціонуванні залів для переговорів, використовуються дефлектори, дифузори і заслінки.

Вентиляція серверної

Північним називають приміщення, в якому встановлено багато телекомунікаційного обладнання. З огляду на те, що критеріїв для визначення типу подібних приміщень не існує, відповідальність лягає на інсталятора інформаційної системи, або на замовника.

Мікроклімат

 • Система вентиляції і кондиціонування повинні забезпечувати нормальні умови для роботи обладнання.
 • Працювати система повинна без перебоїв і цілодобово.
 • Коли централізована система не справляється з таким навантаженням, рекомендується встановлювати автономну.
 • Перевірка повітряних параметрів повинна проводитися на висоті 1,5 метра при включеному обладнанні і в зоні подачі холодного повітря.
 • При повітряному охолодженні, параметри вимірюються в монтажному конструктиві.
 • Тиск в північній має бути вище, ніж в інших приміщень, які розташовуються поруч.
 • Важливо вибирати обладнання, яке зможе здійснювати фільтрування і очищення повітря, що надходить в апаратну.
 • Якщо є система резервного електроживлення, кліматичне обладнання теж необхідно до неї підключити.

Так як проектування та встановлення такого складного обладнання – трудомісткий процес, що вимагає професіоналізму, інженери компанії «Клівента» рекомендують не економити на якості, а звертатися до досвідчених фахівців в цій області.