Вентиляційні системи в басейні

Вентиляція басейну

Вентиляційні системи в приміщеннях з басейном мають невеликі відмінності від тих, які використовуються в житлових приміщеннях, так як вони виконують три функції: здійснюють повітрообмін, знижують вологість, прибирають неприємні запахи. Це дає можливість створити комфортні умови для людей, які відпочивають в басейні, а також, не дають утворюватися конденсату, який впливає на стан стін, обладнання тощо

Хоча, згідно з нормами, в приміщеннях з басейном допустима вологість – 65%, але фахівці компанії «Клівента» радять дотримуватися оптимальних параметрів – 45-50%. Це дозволить уникнути утворення конденсату і мікроклімат буде більш комфортним.

Інженери компанії «Клівента», під час проектування системи вентиляції, звертають увагу на всі нюанси, наприклад, з якою швидкістю буде випаровуватися волога. Тобто, необхідно чітко знати температуру води, так як ніж вона тепліше, тим більше буде випарів і, відповідно, необхідно підібрати більш потужну систему вентиляції.

Зайва вологість впливає не тільки на самопочуття людей, яким стає важко дихати і активно рухатися. Волога псує матеріали, з яких побудовано приміщення, метал піддається корозії, оздоблювальні матеріали теж псуються. Якщо вологість досягає 80%, конденсат стікає по стінах, утворюється неприємний запах, починає з’являтися грибок і пліснява. Тому дуже важливо правильно продумати систему вентиляції в приміщенні з басейном.

Фахівці компанії «Клівента» рекомендують дотримуватися таких параметрів:

  • Оптимальна температура води – 25°С;
  • Температура повітря – 27°С;
  • Показники тиску в приміщенні – нижче на 5%, ніж на вулиці.

Важливо враховувати і той факт, що вентиляційна система для приміщення з басейном повинна бути окремою. Тобто, вона повинна не залежати від загальної вентиляції, встановленої в котеджі або будинку.

Хороша вентиляція дає можливість забезпечити необхідний повітрообмін, сушку вікон і стін, запобігти появі конденсату. У таких приміщеннях, підігріте повітря з низькою вологістю пускається вздовж вікон від низу до верху. Але такий метод не завжди доречний, в зв’язку з індивідуальними особливостями приміщень. Тому, щоб правильно підібрати систему вентиляції, рекомендується звернутися до професіоналів.


 

Організація вентиляції в басейні

Як же правильно організувати систему вентиляції в приміщеннях, де поміщений басейн? Існують різні системи, які допомагають налагодити повітрообмін для такого роду приміщень. Робити ставку виключно на природну вентиляцію не можна. Найоптимальніший вихід з такої ситуації – примусова припливно-витяжна установка. Вона може являти собою всього лише один блок, або ж складатися з окремої припливної та витяжної системи. Залежно від способу, яким здійснюється нагрівання повітря, що потрапляє в приміщення, установки можуть бути електричні, водяні і з рекуперацією тепла.

У більшості сучасних приватних будинків і котеджах, в якості опалювального обладнання використовується газовий котел. В такому випадку, доречно буде до нього підключити ще і вентиляційну установку. Регулювання подачі води здійснює автоматика припливної установки безпосередньо від котла в водяний нагрівач. Це дає можливість підтримувати встановлені температурні параметри в будівлі на виході з решіток вентиляції безпосередньо в приміщення. Подібні водяні системи досить популярні в нинішній час.

Щоб встановити систему вентиляції для приміщення, в яке поміщений басейн, потрібно чимало енерговитрат і фінансів. До того ж, цей процес досить тривалий.

Щоб заощадити, можна встановити приточно-витяжну установку з рекуперацією тепла. Такі системи вентиляції досить популярні в житлових приміщеннях, заміських будинках і котеджах. Принцип роботи системи досить простий: повітря, що надходить з вулиці, нагрівається безпосередньо тим, який видаляється з приміщення.

Якщо є необхідність знизити витрати на експлуатацію вентиляційного обладнання, можна монтувати приточно-витяжну установку з пластинчастим рекуператором тепла.

Кожне приміщення, в якому є басейн, вимагає індивідуального підходу до проектування вентиляційної системи. Фахівці компанії «Клівента», готові виконати будь-які проекти, незалежно від їх складності. Багаторічний досвід роботи дає можливість вирішити всі проблеми, пов’язані з установкою, проектуванням і технічним обслуговуванням кліматичної техніки.


 

Осушувачі повітря

Про принцип роботи осушувача можна судити навіть з його назви. Але, крім того, що він значно знижує вологість у приміщенні, ще й дає можливість зменшити споживання енергії. Відповідно, автоматично знижується і продуктивність системи вентиляції. Фахівці компанії «Клівента» рекомендують своїм клієнтам встановлювати виключно якісне обладнання. Воно дозволяє не витрачати зайві гроші на установку потужного нагрівача, а також вентиляції. При цьому, буде можливість дотримуватися таких параметрів продуктивності, як 1 м3/год повітря на 1 м2 дзеркала води.

Як показує практика, одними з найпопулярніших осушувачів є «Danvex» або «Dantherm». Принцип їх роботи полягає в наступному: повітря конденсується всередині корпусу, потім відводиться в каналізацію, використовуючи дренажну систему або ж, після ретельного очищення, повертається в басейн. Також ці осушувачі можуть фільтрувати повітря. Але це зовсім не означає, що можна обійтися без системи вентиляції, так як будь-яке обладнання, в тому числі і осушувач, виділяє тепло.

Фахівці компанії «Клівента» радять комбінувати припливно-витяжну систему вентиляції і осушувач. Щоб інженери могли приступити до проектування вентиляційної системи, їм необхідні такі дані:

  • Структура і товщина стін басейну;
  • Розміри приміщення;
  • Дані про розмір дзеркал басейну;
  • Інформація про потужності, що виділяється на нагрів повітря;
  • Індивідуальні переваги клієнтів, що стосуються температури повітря і води;
  • План приміщення з мітками, де клієнт хотів би, щоб було монтувати обладнання.

Звернувшись в компанію «Клівента», вам допоможуть підібрати найкращий варіант обладнання для вентиляції приміщення з басейном і осушення повітря в ньому.