Вентиляція фітнес-центру

Згідно СНіП, у всіх приміщеннях, де навіть тимчасово перебувають люди, система вентиляції повинна забезпечувати достатній приплив повітря, не дозволяти утворюватися застоям, а також виводити всі неприємні запахи, які з часом накопичуються.

У будівлях і окремих приміщеннях, де відвідувачі займаються спортом, для створення оптимального мікроклімату слід підібрати правильну систему вентиляції.

Необхідно враховувати фактори, що впливають на повітрообмін. Якщо в приміщенні повітря насичене вуглекислим газом, тренування стають менш ефективними. Для створення комфортних умов в приміщенні, на кожного глядача припливна установка повинна подавати близько 20 м³/год чистого повітря, а на кожного спортсмена – від 80 м³/год.

Особливості вентиляції

У таких приміщеннях воздухообновленіе має відбуватися регулярно. Для зменшення кількості повітря, що поступає, часто будують приміщення з високими стелями. Відповідно, повітря значно швидше оновлюється і повільніше накопичує критичну кількість вуглекислого газу.

У кожному окремому приміщенні, повинні створюватися оптимальні кліматичні умови. Це стосується душових, сан.узлов, процедурних кабінетів і т.д. Виходячи з вимог, що стосуються кратності повітрообміну, рекомендується встановлювати індивідуальні системи вентиляції для підтримання кліматичних умов в окремих приміщеннях.

Не менш важливо враховувати максимальну кількість людей, які можуть перебувати в будівлі. Залежно від цього, розраховується необхідна потужність припливної установки, яка повинна подавати рекомендована кількість свіжого повітря на кожного відвідувача.

Особливості розрахунків

Від активності користувача, безпосередньо залежить і необхідну кількість припливного повітря. Як уже згадувалося, на кожного пасивного людини повинно подаватись не менше 20 м³/год чистого повітря, а на кожного спортсмена – від 80 м³/год. Для співробітників, які працюють в офісах, ця норма знаходиться в діапазоні від 40 до 50 м³/год, залежно від активності їх роботи. Для визначення продуктивності припливної установки, досить скористатися формулою: L = N × Lнорм, де N – це кількість відвідувачів, що перебувають в приміщенні, Lнорм. – це фіксована норма чистого повітря, який повинен подаватися на кожну людину, в залежності від його роду діяльності.

Щоб розрахувати необхідну вентиляцію, маючи значення площі і кратності повітрообміну, потрібно провести розрахунки за формулою: L = n × S × H, де n – це кратність воздухозамени, S – площа, H – висота конкретного приміщення. Підставивши наявні дані в формулу, вийдуть дані, за якими можна судити про необхідної продуктивності припливної установки.

Приміщення Внутрішня температура t, °C Подача або кратність повітрообміну ч-1 (м³/година)
Приплив Витяжка
Приміщення силовий і акробатичній підготовки, індивідуальної розминки 16 2 3
Спортивні зали без місць для глядачів (крім залів художньої гімнастики) 15 За розрахунком з подачею не менше 80 м³/година зовнішнього повітря на спортсмена
Зали для художньої гімнастики, хореографії та зали з місцями для глядачів 18 За розрахунком з подачею не менше 80 м³/година зовнішнього повітря на спортсмена і 20 м³/година на глядача
Навчальні класи, приміщення для тренерського і суддівського складу, преси, адміністрації і т.д. 18 3 2
Гардероб верхнього одягу 16 2
Майстерні 16 2 3 (в тому числі місцеві відсмоктувачі)
Приміщення пожежного поста 18

2

Роздягальні при душових і масажних 25 За балансом

2 (через душові)

Душові 25 5 10
Масажні 22 4 5
Вбиральні загального користування 16 100 м³/година на унітаз або пісуар
Вбиральні при роздягальнях 20 50 м³/година на унітаз або пісуар
Комори з постійним перебуванням обслуговуючого персоналу 16 2
Комори з короткочасним перебуванням обслуговуючого персоналу 10 1
Приміщення для сушіння спортивного одягу 25 2 2
Тренажерна зала 16 80 м³/година
Сауна 16* За розрахунком

Вентиляція спортивних залів

Для кожного приміщення, де будуть проводитися спортивні заняття, система вентиляції підбирається індивідуально. Наприклад, для приміщень з маленькою площею, цілком достатньо моноблочной припливної установки. Це оптимальний спосіб забезпечити відмінну вентиляцію в невеликих приміщеннях.

Для великих рекомендується встановити общеобменную припливно-витяжну вентиляційну систему. Монтаж її досить складний, а ціна значно вище, ніж моноблочной системи. Припливна установка подає в приміщення свіже і відфільтрований повітря, а витяжна – видаляє неприємні запахи, що накопичилися токсини і вуглекислий газ. За необхідності, кондиціонери охолоджують повітря, а калорифери – нагрівають його. Для зниження витрат, встановлюються припливно-витяжні установки з рекуператором тепла.

Як бачите, щоб умови для відвідувачів спортивних залів і фітнес-центів були комфортними, необхідно врахувати багато чинників, що впливають на чистоту повітря в приміщенні. Наші фахівці виконають всі поставлені завдання якісно і у встановлений термін. Довіряйте професіоналам і ви не пошкодуєте про свій вибір!

Рейтинг: 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд