Вентиляція салону краси і перукарні

У салонах краси і перукарнях, постійно накопичуються неприємні запахи, і збільшується вологість повітря. Відповідно, персоналу ставати важко працювати, та й клієнти навряд чи готові терпіти дискомфорт. Щоб створити оптимальний мікроклімат співробітникам і відвідувачам, необхідно подбати про належну системі вентиляції.

Особливості приміщень

Кліматичні умови повинні відповідати вимогам санітарно-епідеміологічної служби. Тому на етапі будівництва необхідно знайти фахівців, які створять проект вентиляційної системи і втілять його в життя.

Важливо відзначити, що система вентиляції для таких особливих приміщень, значно відрізняється від тієї, яку встановлюють в житлових будинках. Чим саме?

  • У перукарнях і салонах краси клієнти знаходяться довго, відповідно, чисте повітря повинен надходити постійно, а відпрацьоване – виводитися.
  • Під час процедур, використовуються косметичні засоби, які виділяють хімічні речовини.
  • Підвищується вологість і постійно виділяється тепло.

Для підтримки нормальних кліматичних умов в таких приміщеннях, потрібно суворе відповідність СНиП, яке можливе лише за наявності хорошої вентиляції.

Як проводять розрахунки, що стосуються припливно-витяжної системи вентиляції в перукарнях і салонах краси

Щоб вентиляційна система відповідала СНіП, наші фахівці проводять розрахунки, що стосуються необхідного повітрообміну для конкретного об’єкта. Враховуються такі особливості приміщення:

  • Його площа. Від розміру приміщення безпосередньо залежить потужність обладнання, яке потрібно встановлювати. Наприклад, якщо площа понад 100 м², необхідна кратність повітрообміну становить 2 по витяжці і 2 обсягу по притоку. Якщо ж приміщення займає до 50 м², можна обійтися одноразової витяжкою. У випадках, коли розмір варіюється в рамках від 80 м² до 100 м², витяжка повинна бути дворазової, а приплив – одноразовим.
  • Розташування. Поширені випадки, коли салони краси розташовані в одному з приміщень великої будівлі. З огляду на цей факт, необхідно складати проект і підбирати відповідне обладнання. У випадках, коли салон краси розміщений в житловому будинку, вбудована вентиляція не зможе забезпечити необхідний повітрообмін, тому все одно потрібно встановити вентиляційну систему, враховуючи особливості приміщення. Тобто, якщо в приміщенні при будівництві не передбачалося, що в ньому буде салон краси, потрібно монтувати окрему вентиляційну систему.

Якщо салон краси – це окрема будівля, фахівці компанії «Клівента» рекомендують зайнятися проектуванням вентиляційної системи з нуля. Важливо звертати увагу на розташування прилеглих будинків та інші нюанси. Наприклад, щоб робота системи вентиляції не заважала жителям або працівникам сусідніх будівель.

  • Кількість працівників і клієнтів. Наші фахівці враховують максимальну кількість людей, що може перебувати в приміщенні, щоб правильно підібрати обладнання, здатне впоратися з виведенням гордовитої вологи і тепла.

Головні вимоги

При розрахунках, враховуються вимоги для таких приміщень, згідно з нормами і правилами. Наприклад, показники вологості повинні бути в діапазоні від 40 до 60%, а температура не опускатиметься нижче +18 °С. Головне завдання, з яким повинні впоратися проектувальники, полягає в правильності розрахунків та підборі обладнання. Воно повинно підтримувати оптимальні кліматичні умови навіть в тих випадках, коли приплив вологи і тепла значно збільшується протягом короткого проміжку часу. До того ж, обладнання повинно працювати безшумно, так як в перукарнях і салонах краси зайвий шум заважатиме клієнтам і співробітникам. З цією метою наші фахівці використовують при монтажі воздуховодом спеціальну ізоляцію.

Типи приміщень та вентиляція для них

Перукарні та салони краси складаються не тільки з процедурних кабінетів. Для кожного окремого приміщення існують окремі вимоги, що стосуються вентиляції. Наприклад, якщо в сан.узле вже є природна вентиляція, необхідно всього лише подбати про встановлення витяжних вентиляторів, які прискорять виведення відпрацьованого повітря. У коморах, де зберігаються косметичні засоби, теж рекомендується встановити витяжні вентилятори. При цьому витяжна вентиляція повинна бути окремою, щоб при виведенні, повітря не змішувався.

У так званих «брудних» приміщеннях, де постійно спостерігається виділення хімічних речовин в повітря, повітрообмін значно відрізняється від «чистих», таких як ресепшн, коридор і т.д. При розрахунках, наші фахівці враховують індивідуальні особливості об’єкта, щоб зберегти баланс свіжого повітря в усіх приміщеннях салону краси або перукарні.

Якщо є окремі кімнати для ванн, масажу і т.п., вони вважаються, як медичні і, відповідно, вимоги до вентиляції до них трохи відрізняються. У соляріях, висновок відпрацьованого і подача свіжого повітря виконується окремо, так як, під впливом ламп, він іонізується.

Як бачите, вентиляція в таких приміщеннях – це невід’ємна складова якісного обслуговування клієнтів. Тому ми рекомендуємо довіритися професіоналам, що мають великий досвід роботи у сфері кліматичного обладнання. Ми допоможемо скласти проект, провести всі розрахунки, замовити та встановити обладнання і т.д. Наша команда виконає всі роботи швидко, якісно і у встановлений термін. Ми гарантуємо, що після співпраці з нами, ви ніколи не будете мати проблем з санітарно-епідеміологічною службою!

Рейтинг: 1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд